Via onderstaande opties kun je contact met ons opnemen en je vraag stellen.
Kijk ook eens naar onze andere >> Science en Wetenschap sets.
Het zonnestelsel ontstond ongeveer 4,5 miljard jaar geleden, toen een interstellaire gaswolk om onbekende reden actief werd en door zijn eigen gewicht begon te krimpen en steeds sneller rond te draaien, waarna in het midden van deze gaswolk de Zon ontstond.
Het ineenstorten van het midden van de gaswolk, ook zonnenevel genoemd, nam 100.000 jaar in beslag. Door de enorme hitte die ontstond bij het samentrekken ontstond een kleine ster die een groot deel van de gaswolk opzoog en zo een volwaardige ster werd: onze Zon. Het overgebleven gas, ook accretieschijf genoemd, begon daarna af te koelen en er stolden stukken ijs, steen en metaal, die door botsingen steeds groter werden omdat ze aan elkaar vastklitten. Die grote brokken verzamelden al het nog overgebleven materiaal, op enkele planetoïden en meteoren na. Toen waren sommige brokken (protoplaneten) groot genoeg geworden om ook het laatste beetje gas op te zuigen.
Op dat moment, een miljoen jaar na het ontstaan van de eerste brokken, begon de Zon plots sterke straling, een zonnewind, te produceren, die de gasmantel rond bijna alle protoplaneten, behalve de gasreuzen, wegblies. Daarna kregen de protoplaneten langzaam een stabiele baan rond de Zon, en de planeten en manen werden gevormd door laatste grote botsingen tussen protoplaneten.
Ongeveer 4 miljard jaar geleden kreeg het zonnestelsel nog te maken met een kosmisch bombardement, waardoor op veel manen en planeten grote kraters ontstonden.
Bij Speeltechniek vind je een breed en uitdagend assortiment educatief speelgoed. Van magnetisch speelgoed zoals Connetix en Geomag, tot constructiespeelgoed waarmee kinderen eindeloos kunnen bouwen en ontdekken. Ook bieden we duurzaam en creatief houten speelgoed, waaronder de prachtige sets van Matador en Kapla. Alles met oog voor spelend leren en techniekplezier!
Voor jongere leerlingen vertaalt Speeltechniek handleidingen en lesmateriaal waar mogelijk. Handleidingen met afbeeldingen laten we zoals ze zijn.
Vanaf groep 7 en ouder gebruiken we regelmatig Engelstalig materiaal. Deze handleidingen bevatten eenvoudig Engels en sluiten goed aan bij de taalvaardigheid van deze leerlingen, mede door hun ervaring met Engelstalige games en video's.
Bijzonder goede kado's, een verademing in de wereld van snelle consumptie, dit is duurzaam speelgoed en de ontvanger was er heel blij mee!
Snelle levering, keurig overleg op de mail. Fijn advies. Goede service. De uitstekend is verdiend.
Geweldige service. Er werd zelfs nog contact met me opgenomen omdat ik een kortingscode niet had gebruikt.
Via onderstaande opties kun je contact met ons opnemen en je vraag stellen.
Wat vind je van het artikel?